Pažljivo rukujte uređajem. Sledeći saveti će vam pomoći da uređaj održite u radnom stanju.
Korišćene elektronske proizvode, baterije i pakovanja uvek vraćajte u namenske sabirne punktove. Na taj način ćete pomoći da se spreči nekontrolisano odlaganje otpada i pospešiti recikliranje materijala. Električni i elektronski proizvodi sadrže veliki broj dragocenih materijala, kao što su metali (npr. bakar, aluminijum, čelik i magnezijum) i plemeniti metali (npr. zlato, srebro i paladijum). Svi materijali u sastavu ovog uređaja mogu da se ponovo iskoriste kao materijali i energija.
Vaš uređaj ima unutrašnju bateriju koja se ne može izvaditi, ali se može puniti. Ne pokušavajte da izvadite bateriju jer možete da oštetite uređaj. Baterija se može puniti i prazniti na stotine puta, ali će se na kraju njen kapacitet punjenja istrošiti. Vreme punjenja može da se razlikuje u zavisnosti od mogućnosti uređaja.
Potpuno puna baterija će se s vremenom sama isprazniti ako se ne koristi. Uvek održavajte temperaturu baterije u opsegu između 15 °C i 25 °C radi optimalnog učinka. Ekstremne temperature smanjuju kapacitet i skraćuju životni vek baterije. Može se desiti da uređaj sa toplom ili hladnom baterijom privremeno ne radi. Ne stavljajte baterije u vatru jer mogu da eksplodiraju. Poštujte lokalne propise. Baterije po mogućstvu reciklirajte. Ne odlažite ih sa otpadom iz domaćinstva. Upotrebljavajte bateriju samo za ono za šta je namenjena. Neispravna upotreba, ili upotreba neodobrenih ili nekompatibilnih baterija može predstavljati opasnost od požara, eksplozije i drugih nepogoda i može da poništi odobrenje ili garanciju. Nemojte da punite uređaj tokom oluje sa grmljavinom.
Kako bi se izbegle potencijalne smetnje, proizvođači medicinskih uređaja preporučuju minimalnu razdaljinu od 15,3 centimetra između bežičnog i medicinskog uređaja. Osobe sa takvim uređajima bi trebalo: